NBvP Vrouwen van Nu afdeling Boornbergum e.o.2011-2011

Opgelet: wordt in een nieuw venster geopend. PDFAfdrukkenE-mail

oktober 2011   

2011-2012

Al wer in nij seizoen, al wer in nij programma.

Yn ferhalen fan spreksters en sprekkers

geane wy nei de oare kant fan ‘e wrâld,

of bliuwe wy krekt ticht by hûs,

dogge wy kennis op,

sjogge wy my oare eagen nei bekende dingen

en probearje wy der wer goeie jûnen fan te meitsjen. 

Oant sjen!

It bestjoer.

 

****************

     Extra aktiviteiten
  • septimber :    fytstocht
  • novimber  :    nifelmoarn
  • jannewaris:    nijjiers-kofjemoarn
  • april          :    jierliks reiske tegearre mei de froulju fan de C.P.Boarnburgum
     Fêste aktiviteiten 
  • sjongkoar
  • folksdûns-groep
  • lêsgroep

  

Programma 2011-2012 

21 septimber:  “Fryslâns Erfguod”

Lêzing oer Fryslâns Erfguod oan de hân fan ljochtbylden, 

troch Lieuwe en Sytske Wallinga fan Frjentsjer. 

19 oktober:  Byldhouster Roelie Woudwijk fertelt oer har wurkjen mei hammer en beitel. 

14 novimber: ( moandei ) 

IT KOAR hat 35 jier bestien en dat fiere wy yn Nij Beets mei muzyk en toaniel. 

14 desimber:  In jûn yn krystsfear, mei buffet

18 jannewaris: Jierlikse ledegearkomste en noch wat ..........................   

15 febrewaris: Johan Veenstra

De C.P.Boornburgum is by ús op besite.De bekende Stellingwerfske skriuwer Veenstra komt te fertellen en foar te lêzen út eigen wurk.  

14 maart: Mw. Anneke Bijlsma. “De Rootsreis”Frou Bijlsma fertelt oer de “Rootsreis” mei haradoptearre dochter nei Columbia. 

11 april: “Boer zoekt vrouw”

Jan Ybema en Pauline Rysoord út Allingawier fertelle oer: “Boer zoekt vrouw”

Vrouwen van Nu / Bond van Plattelandsvrouwen Boornbergum e.o. 

Programma 2010-2011 
BvPF/ Vrouwen van Nu Afdeling Boornbergum e.o.
15 september      De heer L.Talstra vertelt over: “Fossielen“.
20 oktober             Mevrouw Lies Mulder, organizer, leert ons hoe we beter ons huis en ons hoofd kunnen opruimen.  
17 november        “Schokker Aaltje “ vertelt en zingt over het voormalige eiland Schokland.   
                                 De afdeling van Nij Beets is deze avond op bezoek                             
17 december        Kerstavond met buffet. 
12 januari              (Nieuw) jaar(s) vergadering, door eigen leden. 
8 februari               Gezamenlijke avond met de Chr. Plattelandsvrouwen in “de Hof “.  Mevrouw Bangma vertelt over:
                               “ Op klompen door Amerika “. 
16 maart               Mevrouw Marja Boonstra (Red. Leeuwarder Courant)   “Fleurich op mei it Frysk en Fryslân”. 
13 april                  Mevrouw Anneke Kuipers liep in navolging van Jacob van Lennep, en later Geert Mak, de tocht van: “ De Zomer van 1823”. Lezing met dia’s.  
In 1823 maakten twee Leidse studenten een soort inspectietocht door Nederland: Dirk van Hogendorp en de latere schrijver Jacob van Lennep. Ze wandelen door een land dat voor ons bijna onherkenbaar is. Een derde van het land is nog pure woestenij, de wegen zijn vaak enkel modder, veel steden liggen vol mestvaalten en als ´s avonds de poorten sluiten, heerst buiten een totale duisternis………...

Een van de gastsprekers:

Lies Mulder is 20 oktober 2010 onze gast en u

VROUW VAN NU bent van harte uitgenodigd!

Herken je dit? Overal kom je rommel tegen, maar je hebt nu even geen tijd om het op te ruimen. Het bureau ligt vol met papieren waarvoor je zo snel geen andere plek weet. De kast staat vol met materialen waar je nooit meer naar kijkt en waarvan je eigenlijk niet eens weet dat je ze hebt. De deur die je het liefst meteen weer dichtdoet, vanwege alle spullen die daarachter staan en waarover je (al tijden) binnenkort een beslissing gaat nemen.

Ben je vaak iets kwijt? Is je administratie een rommeltje? Stel je zaken uit?
Word je alleen al van het zien van alles wat nog gedaan moet worden, doodmoe?
Schaam je je voor je wanorde?

Wat is organizen? Organizen is je werk- en/of leefplek zo inrichten, dat je om je heen hebt wat je ook ècht om je heen wilt hebben, en dat je snel kunt vinden wat je zoekt, met voldoende ruimte om op een voor jouw plezierige manier te kunnen leven en werken.

Hoe doe je dat? Allereerst met een frisse, moedige, kritische en afstandelijke blik de wanorde bekijken. Vervolgens te bedenken wat je goed bevalt en wat niet. Je maakt keuzes en zie, er ontstaat een nieuwe orde! Er ontstaat ruimte en dat geeft rust. Rust geeft ruimte voor nieuwe creatieve ideeën en mogelijkheden. Je functioneert beter, en je werkt en leeft plezieriger. Maar…dat is vaak makkelijker gezegd, maar moeilijk gedaan!

Waarom organizen? We leven in een hectische samenleving, waarin veel kan, moet en waarin veel op je afkomt. Dit vraagt om het maken van heel veel keuzes.
Maak je die keuzes niet direct, dan geef je spullen en papieren vaak geen vaste plek, waardoor zij blijven rondslingeren. En dat geeft rommel. Rommel blokkeert een vrije doorloop (letterlijk en figuurlijk): je komt het steeds weer tegen, je struikelt erover en het irriteert. Je wordt er moe van! Rommel kan ook groei en ontwikkeling tegenhouden, want het kan iets verstoppen dat je liever niet wilt zien en nog niet aan durft te pakken. Alles om je heen vraagt, bewust en onbewust, aandacht en eist energie op. Teveel prikkels om je heen geven onrust en een storend, vol gevoel. Er is onvoldoende ruimte om te gebruiken, onvoldoende ruimte om te kijken, en er is geen rust meer om te doen wat je eigenlijk wilt doen. Het is zonde van je kostbare tijd als je die besteedt aan het zoeken naar en telkens weer verplaatsen van spullen en papieren. Dode dingen (waar je niets meer mee doet) vreten energie en geven een negatief gevoel terug (wat moét ik ermee?) Je ontwikkelt geen positief zelfbeeld als je je schaamt voor je wanordelijke situatie.

 

Daarom organizen! Een mens heeft ruimte nodig om te leven, om de dingen te kunnen doen die hij/zij graag wil en misschien wel heel goed kan. Levende dingen (dingen die je gebruikt, verzorgt of waar je van geniet) geven de energie positief terug (fijn dat ik het heb, ik heb er veel aan en ik geniet ervan). Het up to date houden van spullen en papieren op een goed toegankelijke en overzichtelijke manier, geeft goede energie om mee verder te leven!  

Waarom professioneel organizen? Het is lastig om met een frisse, afstandelijke en kritische blik naar je eigen situatie te kijken. Je hebt meestal niet zomaar in beeld wat een beter werkbare situatie voor jezelf is. Keuzes maken is vermoeiend en soms vervelend, waardoor het vaak moeilijk is het 'organizing project' door te zetten. Je verzandt gemakkelijk in emoties. Als je makkelijk zaken uitstelt, stel je het opschonen van zaken meestal ook uit. Soms weet je niet goed of bepaalde papieren van belang zijn om te bewaren of niet. Veranderen lijkt dikwijls moeilijker dan het op de oude, vertrouwde voet verdergaan, ook al is dat niet praktisch en wordt je er helemaal gestrest van. Toch is het mogelijk om zelf weer baas te worden op de weg van chaos naar orde, met de hulp van een professionele Organizer! Lies Mulder Professional Organizer helpt u, met een kortdurende intensieve begeleiding, uw zaken weer op orde en op uw maat te brengen. Zij heeft respect voor uw spullen en papieren en zij heeft geen oordeel over de keuzes die u maakt. Bovendien heeft zij de ethische beroepscode voor professional organizers ondertekend. Daar staat o.a. in dat zij, door de cliënt aan haar toevertrouwde, gegevens geheim zal houden en persoonlijke informatie alleen met toestemming van de cliënt zal gebruiken.

Hoe werkt Lies Mulder Professional Organizer? U hebt de moed om professionele hulp te vragen en u belt of mailt met Lies Mulder Professional Organizer. De eerste belangrijke stap! U legt uit waar u hulp bij wilt en u maakt een afspraak met Lies Mulder voor een intakegesprek op de plek waar het over gaat. Zij krijgt daarbij een beeld van uw situatie en waar uw hulpvraag precies ligt. Daarnaast krijgt u zelf een beeld van Lies Mulder Professional Organizer. Wilt u van haar professionele hulp gebruikmaken, dan maakt zij voor u een offerte. Wanneer u de offerte accepteert, gaat het project zo snel mogelijk van start! Het begin is daar! Lies Mulder Professional Organizer werkt mèt u uw situatie door. U blijft dus zelf baas over uw spullen, u bepaalt wat ermee gebeurt. Op dat gebied bent u de deskundige. Lies Mulder Professional Organizer begeleidt u volgens een professionele aanpak in dit proces, zodat u het tot een goed einde komt. Een goed einde wil zeggen dat er een situatie van orde is ontstaan, waarin u om u heen heeft wat u wilt hebben, en waarin sprake is van overzicht, toegankelijkheid en overdraagbaarheid. In de nieuwe situatie werkt en leeft het prettiger, omdat er sprake is van rust die ruimte geeft en andersom. U zult beter functioneren, en efficiënter en met meer plezier werken in de nieuw ontstane situatie. Lies Mulder Professional Organizer sluit elk organizing-project af met een eindrapportage, waarin aandachtspunten voor de komende tijd worden opgenomen, zodat er de eerste tijd enig houvast is t.a.v. de nieuwe situatie. Na een periode van ongeveer 6 weken neemt zij nog een keer contact op om de aandachts-punten nog eens door te nemen en eventuele vragen te beantwoorden.

Lies Mulder is aanstaande 20 oktober te gast bij de Plattelandsvrouwen ‘Vrouwen van Nu” in dorpshuis ’t Bynt. Aanvang 19:45 uur.  Voor informatie kunt u contact opnemen met: Geartsje van der Sluis, tel. 383855

 

Programma in de Agenda

Copyright © 2012 Boornbergum - Kortehemmen. Alle rechten voorbehouden.
Joomla! is vrije software vrijgegeven onder de GNU/GPL Licentie.